Odsávání prachu v železárnách

Partner: Odsávání prachu v železárnách

Jednou z nejvýznamnějších referencí je aplikace našich filtračních zařízení pro odsávání prachu v ocelárenském průmyslu. V rámci naší dodávky instalujeme 4 filtrační baterie o celkovém odsávacím výkonu 450 000 m3/h.

Naše dodávka zahrnuje výrobu a realizaci filtračních zařízení pro odsávání prachu typu G&G Jet BAG. Tyto filtry jsou vybaveny automatickou regenerací plochých filtračních hadic pomocí 16protiproudu tlakového vzduchu. Samozřejmostí je systém off-line regenerace která umožňuje vysoce účinnou regeneraci filtračního média během provozu odprášení. Filtrační zařízení jsou rozděleny do samostatných filtračních komor s možností OFF-LINE regenerace během provozu filtračního zařízení. Tento systém regenerace je vysoce účinný převážně ve spojení s filtrací prachu v železárnách, kde se často jedná o nutnost nepřetržitého provozu filtrační technologie. Filtry jsou vybaveny vyhříváním výsypky filtračního zřízení a tepelnou izolací.

Pro vynášení odprašků jsou použity redlerové dopravníky naší výroby. Redlerové dopravníky jsou taktéž vybaveny systémem vyhřívání tak, aby jsme zamezili přimrzání odprašků v cestě dopravy během nečinnosti filtrační technologie v zimních měsících.

Z hlediska proudění vzduchu uvnitř filtru a tlakových ztrát filtračního systému je koncepce filtrační jednotky volena tak, aby procházející vzdušnina do filtrační jednotky vstupovala ve vrchní části filtru a vystupovala přefiltrovaná ve spodní části filtračního zařízení. Proudění uvnitř filtračních komor je shora dolů, což výrazně napomáhá k odvádění odprašků do výsypky.  Tato koncepce snižuje tlakové ztráty filtračního média.

Pro naši společnost se jedná o velmi významnou referenci odsávání prachu a to jak z hlediska velikosti filtračních jednotek tak i specifického provedení odpovídající těm nejnáročnějším požadavkům celého projektu. Velmi náročnou instalaci pro nás zajišťuje naše partnerská společnost Midoriing, s.r.o. která provádí velmi náročnou práci a to od koordinace náročných činností v omezeném prostoru, výškových prací a samotné koordinace výstavby.

Výrobu filtračních jednotek zajišťuje  naše společnost pro společnost Gremi Klima, s.r.o., která je hlavním dodavatelem filtračního systému.

Použité filtrační zařízení G&G Jet BAG najdete v rámci našeho katalogu zde.

Další reference

Aluminium Cutting – ExactCut, s.r.o.

Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Partner: Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Chcete se stát partnerem?

Partnerstvím získáte přístup do online katalogu pro partnery včetně cenových informací, automaticky generovaným nabídkám a jejich historii. Vyplňte prosím kontaktní formulář níže. Naše obchodní oddělení Vás bude kontaktovat.