Konfigurátor
Reference

Prostorové odsávání svařovny

Zrealizovali jsme prostorové odsávání svařovny s pomocí námi vyráběného filtračního zařízení G&G Patro JET. V hale se nachází 6 svářecích pracovišť, nad kterými jsme navrhli a nainstalovali systém podstropního odsávání. Pod stropem haly jsme nainstalovali odsávací potrubní vedení, které odsávacími nástavci zajišťuje odtah kouře od středu svářecích pracovišť.

 

Pro prostorové odsávání svařovny jsme použili patronový filtr G&G Patro JET 3-3-2-18 s automatickou regenerací filtračního média pomocí tlakového vzduchu s 18 patronami. Filtrační plochou 324 m2 a odsávacím výkonem 19 000 m3/h.  Odprašky jsou zachycovány do kbelíku o objemu 50l. Přefiltrovaná vzdušina je vracena zpět do výrobních prostor pomocí distribučního rukávce s perforovanými otvory tak, aby byla přefiltrovaná vzdušnina distribuována směrem dolů k podlaze. U prostorového odsávání svařovny je vždy velmi důležité odsávat pod stropem a vracet vzduch směrem k podlaze tak, aby pod stropem nevznikala oblast teplejšího vzduchu, který pak zamezí, aby kouř stoupal vzhůru.

 

 

Popis patronového filtru

 

Jedná se o suché, patronové filtrační zařízení prachových podílů, vybavené automatickou regenerací filtračního média pomocí tlakového vzduchu. Regenerace filtračního média probíhá cyklicky v nastavených časových intervalech s možností řízení dle aktuální tlakové ztráty. Odsávací výkon je stanoven použitým ventilátorem dle typu materiálu a požadovaného zatížení filtrační plochy. Zatížení filtrační plochy je u filtru typu G&G Patro JET stanoveno na min 1,0 m3/m2/min Ventilátor není součástí filtrační jednotky. Filtrační zařízení vyrábíme v provedení pro umístění ve venkovním prostředí a to bez nutnosti bez nutnosti zastřešení. Filtrační zařízení dosahuje vysoké účinnosti filtrace – na 99.9%, proto je možno přefiltrovanou vzdušninu vracet zpět do prostoru výrobní haly. Poměr vracení vzduchu do prostoru haly a venkovního prostředí určuje projektant technologie dle charakteristiky odsávaného materiálu a vzduchových poměrů výrobního objektu.

Zpět na reference
Inovace produktového portfolia

Inovace produktového portfolia

Neustále inovujeme naše výrobky na základě podnětů našich partnerů a technologických trendů.

Třetí rozměr pro projekční organizace

Třetí rozměr pro projekční organizace

K našim produktům poskytujeme veškeré podklady ve 3D STEP formátu pro zapracování do Vašich projektů.

Inteligentní řízení  technologie a dálková správa

Inteligentní řízení technologie a dálková správa

Monitorovat a řídit technologii pomocí dálkové správy zvyšuje uživatelský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenství

Technická podpora a odborné poradenství

Každá aplikace si žádá svůj specifický produkt a my Vám rádi s jeho výběrem pomůžeme.