Konfigurátor
Reference

Filtrační zařízení pro odsávání pilin

Naše referenční instalace filtračního zařízení Flat Wood pro odsávání pilin ze dřevovýroby. Jedná se o podtlakové filtrační zařízení vybavené automatickou regenerací filtračních hadic pomocí pneumatických vibračních válců.

 

Filtrační zařízení je vybaveno odlehčovacími membránami pro uvolnění tlakové vlny do venkovního prostředí.

 

Termín instalace 4Q/2019

 

Předmětem naší zakázky byla výroba dvou filtračních jednotek pro odsávání pilin z dřevovýroby. Filtrační jednotky jsou umístěné na nosné ocelové konstrukci rovněž naší výroby. Pro koncepci odsávání odpovídající požadavkům investora bylo použito jedno filtrační zařízení přetlakové konstrukce a jedno zařízení podtlakové konstrukce. V obou případech jsou filtrační jednotky vybaveny pro odsávání explozního prachu systémem uvolnění tlakové vlny do venkovního prostředí. Filtrační jednotky jsme vyrobili pro našeho partnera společnost GreMi KLIMA, s.r.o., který je generálním dodavatelem systému odsávání pilin pro koncového klienta.

 

Podtlaková filtrační jednotka Flat Wood

 

Námi vyráběné filtrační zařízení Flat Wood je filtrační zařízení určené k odsávání ve dřevozpracujících firmách. Filtrační zařízení je vybaveno automatickou regenerací buď pomocí pneumatického vibračního válce, nebo pomocí tlakového vzduchu. Pro aplikace odsávání pilin v nejnáročnějších provozech jsou filtrační jednotky vybaveny kombinací systému regenerace – jak pomocí profuku filtračních hadic tlakovým vzduchem, tak i systémem vibrační regenerace. Kombinace dvou systémů regenerace  přispívá k úspoře tlakového vzduchu při provozování filtračního zařízení. Pokud je tlakové ztráta filtračních hadic nízká, filtrační systém regeneruje pouze pomocí vibrooklepu. Při nárůstu tlakové ztráty filtračního média se automaticky aktivuje systém regenerace pomocí tlakového vzduchu. U podtlakové filtrační jednotky je ventilátor umístěn na čisté straně filtračního zařízení. Použité odsávací ventilátory jsou voleny s vysokou účinností a s možností regulace odsávacího výkonu pomocí frekvenčního měniče.

Zpět na reference
Inovace produktového portfolia

Inovace produktového portfolia

Neustále inovujeme naše výrobky na základě podnětů našich partnerů a technologických trendů.

Třetí rozměr pro projekční organizace

Třetí rozměr pro projekční organizace

K našim produktům poskytujeme veškeré podklady ve 3D STEP formátu pro zapracování do Vašich projektů.

Inteligentní řízení  technologie a dálková správa

Inteligentní řízení technologie a dálková správa

Monitorovat a řídit technologii pomocí dálkové správy zvyšuje uživatelský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenství

Technická podpora a odborné poradenství

Každá aplikace si žádá svůj specifický produkt a my Vám rádi s jeho výběrem pomůžeme.