Konfigurátor
Reference

Separace odřezků pomocí rotačního separátoru

Pro našeho klienta jsme řešili problém s prašností u lisu na odřezky. Navrhli jsme, vyrobili a nainstalovali rotační separátor, který je umístěn na vlastní ocelové konstrukci přímo nad vstupem do lisu. Lis je vybaven vlastní vacuovou vývěvou, která si nasává odřezky z mezizásobníku.

 

Separace odřezků probíhá na vnitřním sítu separátoru, který je regenerován stíracími lištami rotoru separátoru. Prachové částice pokračují dále do filtračního systému. Odřezky padají dolů do mezizásobníku pod separátorem. Produkty pro papírenský průmysl vyvíjíme společně s partnerskou společností Golpretech Czech Republic.

 

Pro realizaci jsme použili námi vyráběný separátor papírových odřezků typu RSGG – Mezizásobník byl zkonstruován a navržen na míru dané aplikace. Výsledkem naší realizace je bezprašný prostor kolem lisu na odpad.

 

Popis rotačních separátorů

 

Rotační separátory slouží ke kontinuálnímu odlučování papírových odřezků z odsávaného vzduchu. Jsou významnou komponentou aplikace odsávání v polygrafických provozech.  Papírové odřezky jsou zachyceny na děrovém sítu a kontinuálně stírány pomocí stíracích lišt rotoru separátoru. Rotor separátoru zajišťuje jednak kontinuální stírání zachycených odřezků a zároveň zajišťuje tlakové oddělení výsypu odřezků od vzduchotechnického systému. Separátor je schopen pracovat v nepřetržitém režimu 24/7. Výsyp odloučených papírových odřezků je standardně napojen na pěchovací či balíkovací lis. Uchycení separátoru papírových ořezů je řešeno uložením na výstupní kanál pomocí připojovací příruby. V polygrafických provozech s požadavkem na naprostou bez obslužnost navrhujeme zpracování odpadu pomocí balíkovacího lisu či použití dvou paralelně umístěných separátorů papíru s vývody do pěchovacích lisů. V případě použití pěchovacích lisů papíru je vždy v chodu pouze jeden ze dvou instalovaných separátorů. Při naplnění kontejneru systém automaticky pomocí přepínacích klapek přesměruje cestu papírového odpadu do druhého separátoru.

Zpět na reference
Inovace produktového portfolia

Inovace produktového portfolia

Neustále inovujeme naše výrobky na základě podnětů našich partnerů a technologických trendů.

Třetí rozměr pro projekční organizace

Třetí rozměr pro projekční organizace

K našim produktům poskytujeme veškeré podklady ve 3D STEP formátu pro zapracování do Vašich projektů.

Inteligentní řízení  technologie a dálková správa

Inteligentní řízení technologie a dálková správa

Monitorovat a řídit technologii pomocí dálkové správy zvyšuje uživatelský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenství

Technická podpora a odborné poradenství

Každá aplikace si žádá svůj specifický produkt a my Vám rádi s jeho výběrem pomůžeme.