Konfigurátor
Reference

Výroba vysokoteplotních svíčkových filtrů pro odprášení spalin

Evropa

Výroba a instalace svíčkových filtrů pro odprášení spalin


Naše společnost má bohaté zkušenosti s výrobou a realizací filtračních systémů pro odprášení spalin z kotlů na biomasu. V rámci našich referenčních projektů jsme vyráběli a dodávali filtrační zařízení G&G Ceramic JET, která jsou specificky navržena pro účinnou filtrace spalin a odstranění pevných částic vznikajících při spalování biomasy. Technické podklady na stáhnutí najdete kliknutím na odkaz níže.

 

DWG, STEP, IFC modely filtrů | ke stažení

 

Klíčové Vlastnosti:

 

Vysoká odolnost vůči vysokým teplotám: Keramické filtrační svíčky jsou schopné odolávat teplotám až 900°C, což umožňuje spolehlivý provoz i v náročných podmínkách bez rizika poškození jiskami a nedopalem paliva. Filtr je odolný proti zahoření.

Automatická regenerace: Filtrační jednotky jsou vybaveny systémem automatické regenerace keramických tyčí pomocí pulzů tlakového vzduchu, což zvyšuje efektivitu a prodlužuje životnost filtrů

Ekologická účinnost: Naše systémy jsou navrženy tak, aby minimalizovaly emise tuhých znečišťujících látek (TZL) na úroveň pod 10 mg/m^3.

Flexibilní řešení pro různé výkony: Filtrační zařízení jsou přizpůsobena pro kotle s výkonem až do 2 MW. Naše fotogalerie ukazuje různé realizace svíčkových filtrů v praxi, kde každý projekt ilustruje individualitu a přizpůsobení systému specifickým požadavkům klienta. Tyto příklady dokládají naši schopnost poskytnout spolehlivé a efektivní filtrační systémy, které jsou klíčové pro moderní odprášení spalin a ochranu životního prostředí.

Spalinové, svíčkové filtry

Spalinové filtry G&G Ceramic JET jsou určeny k odprášení spalin vznikajících hořením tuhých paliv ve spalovacích zdrojích. Díky své konstrukci jsou filtrační jednotky používány pro odprášení kotlů na spalování biomasy.

 

Základní charakteristikou filtračních zařízení je odolnost vůči žhavým částicím a zbytkům nedohořelého paliva, které se vyskytují ve spalinách při spalování biomasy. Spaliny vstupují do filtrační jednotky jsou pomocí vnitřní dělící přepážky směřovány do spodní části filtračního zařízení tak, aby došlo ke rovnoměrnému prohřátí skříně filtrační jednotky. Spaliny prochází skrz filtrační médium směrem vzhůru do čisté komory filtru a následně výstupním otvorem do spalinového ventilátoru.

 

Vynášení popele je řešeno pomocí rotačního podavače do navazující cesty popele.  V nižších zástavbových výškách dodáváme filtrační jednotky s horizontálním uspořádáním filtračních svíček Toto provedení je vhodné pro vnitřní instalaci do kotelny.

 

Filtrační zařízení je tepelně izolované po celém plášti a je vybaveno elektrickým topným kabelem pro temperaci výsypky filtru a zamezení kondenzace spalin v okamžiku náběhu či doběhu kotle při nízké teplotě spalin.

Instalaci filtru zaišťue klient vlastními montážními techniky. Filtry dodáváme pro naše partnery po celé Evropě.

 

DWG, STEP, IFC modely filtrů | ke stažení

Zpět na reference
Inovace produktového portfolia

Inovace produktového portfolia

Neustále inovujeme naše výrobky na základě podnětů našich partnerů a technologických trendů.

Třetí rozměr pro projekční organizace

Třetí rozměr pro projekční organizace

K našim produktům poskytujeme veškeré podklady ve 3D STEP formátu pro zapracování do Vašich projektů.

Inteligentní řízení  technologie a dálková správa

Inteligentní řízení technologie a dálková správa

Monitorovat a řídit technologii pomocí dálkové správy zvyšuje uživatelský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenství

Technická podpora a odborné poradenství

Každá aplikace si žádá svůj specifický produkt a my Vám rádi s jeho výběrem pomůžeme.