Konfigurátor
Reference

Vysokotlaké odsávání od brusek

Výkon centrální vysokotlaké filtrační jednotky jsme dimenzovali pro souběh tří pracovníků pro současném broušení.

 

Nainstalovali jsme další dvě připojovací místa pro připojení čistící hadice, které však neuvažujeme do souběhu odsávaných míst. Úklid kabiny bude probíhat po ukončení brousících prací.

 

Vysavačová jednotka je umístěna ve venkovním prostředí ve vzdálenosti cca 20 metrů od kabiny. Provedení vysokotlaké filtrační jednotky je v provedení odpovídající explozního prachu. Filtrační zařízení je vybaveno tlakově odolnou skříní, antistatickým filtračním médiem, uvolňovací membránou s bezplamenným systémem. Bezplamenný systém používáme u venkovní jednotka pouze z toho důvodu, že je jednotka umístěna blízko komunikace s pohybem chodců. Do sacího potrubí je osazena zpětná klapka B-Flap. Potrubí sání je v silnostěnném tlakově odolném provedení, jednotlivé dílce potrubí jsou elektricky propojeny.

Hadice pro připojení brusek jsou vyrobeny z antistatického materiálu.

Připojení k jednotlivým bruskám je řešeno automaticky ovládanými klapkami, které reagují na spotřebu tlakového vzduchu bruskou. Při spuštění brusky se automaticky otevře klapka a probíhá odsávání. Systém je navržen pro použití vibračních brusek, které jsou uzpůsobeny pro odsávání do brusného nástroje otvory ve smirkovém papíru.

Pro realizaci jsme využili námi vyráběné filtrační jednotky Vacuum JET v zesíleném provedení pro podtlak – 70 kPa. Zdrojem podtlaku je vysokopodtlakové turbína řízení frekvenčním měničem v závislosti na udržení požadovaného tlaku v sacím potrubí.

 

Popis filtru Vacuum JET

 

Jedná se o suché, textilní filtrační zařízení prachových podílů, vybavené automatickou regenerací filtračního média pomocí tlakového vzduchu. Regenerace filtračního média probíhá cyklicky v nastavených časových intervalech s možností řízení dle aktuální tlakové ztráty. Filtrační zařízení vyrábíme v provedení pro umístění ve venkovním prostředí, a to bez nutnosti bez nutnosti zastřešení. Filtrační zařízení dosahuje vysoké účinnosti filtrace – na 99,9%, proto je možno přefiltrovanou vzdušninu vracet zpět do prostoru výrobní haly.

Zpět na reference
Inovace produktového portfolia

Inovace produktového portfolia

Neustále inovujeme naše výrobky na základě podnětů našich partnerů a technologických trendů.

Třetí rozměr pro projekční organizace

Třetí rozměr pro projekční organizace

K našim produktům poskytujeme veškeré podklady ve 3D STEP formátu pro zapracování do Vašich projektů.

Inteligentní řízení  technologie a dálková správa

Inteligentní řízení technologie a dálková správa

Monitorovat a řídit technologii pomocí dálkové správy zvyšuje uživatelský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenství

Technická podpora a odborné poradenství

Každá aplikace si žádá svůj specifický produkt a my Vám rádi s jeho výběrem pomůžeme.