Konfigurátor
Reference

Odsávání pilin od dřevoobráběcích strojů

Realizace Česká a Slovenská republika

Filtry pro odsávání pilin

DWG, STEP, IFC modely filtrů | ke stažení

 

Významné reference pro odsávání od dřevozpracujících strojů s aplikací našeho filtračního zařízení s řízením odsávacího výkonu dle aktivně využívaných strojů. Systém tak přispívá k úspoře elektrické energie a zajišťuje pracovní komfort.

Naše dodávka zahrnuje výrobu a realizaci filtračního zařízení pro odsávání pilin. Filtrační zařízení jsou podtlaková, vybavená vysoce účinnými ventilátory, které jsou ovládány pomocí frekvenčních měničů. Každý stroj je osazen automatickou klapkou, která reaguje na jeho zapnutí či vypnutí. Dřevní odpad je veden do briketovacího lisu, který zajišťuje komfortní zpracování odpadu do podoby dřevěných briket.

 

Filtrační zařízení pro odsávání pilin

 

Použito bylo filtrační zařízení Flat WOOD naší výroby. Toto filtrační zařízení je svojí konstrukcí přímo určeno pro odsávání pilin v dřevozpracujícím průmyslu. Filtrační zařízení je vybaveno automatickou regenerací filtračního média tlakovým vzduchem. Filtrační  zařízení je vybaveno integrovaným šnekovým dopravníkem  pro vynášení pilin z výsypky filtračního zařízení. Uzavření podtlaku zajišťuje rotační podavač. Vzhledem k tomu, že odsávání pilin patří do charakteru explozního prachu je filtrační zařízení vybaveno odlehčovacími membránami pro uvolnění tlakové vlny do venkovního prostředí. 

 

Zpracování odpadu

 

Odsáté a separované piliny filtračním systémem jsou vedeny pomocí šnekových dopravníků do briketovacího lisu. Vůči klientovi se jedná o velmi efektivní zpracování odpadu v systému odsávání a filtrace pilin od dřevoobráběcích strojů s následnou snadnou manipulací s briketami.

 

Řízení odsávacího výkonu

 

Filtrační systém je vybaven dvěma odsávacími ventilátory s vysokou účinností, umístěnými na čisté straně filtračního zařízení. Odsávací ventilátory jsou řízeny frekvenčním měničem dle nastaveného podtlaku v odsávacím potrubí. Přípoje odsávání k jednotlivým strojům jsou vybaveny automatickými klapkami, které otevírají / uzavírají dle aktivního využívání stroje. Odsávací systém přispívá k úspoře elektrické energie.

Zpět na reference
Inovace produktového portfolia

Inovace produktového portfolia

Neustále inovujeme naše výrobky na základě podnětů našich partnerů a technologických trendů.

Třetí rozměr pro projekční organizace

Třetí rozměr pro projekční organizace

K našim produktům poskytujeme veškeré podklady ve 3D STEP formátu pro zapracování do Vašich projektů.

Inteligentní řízení  technologie a dálková správa

Inteligentní řízení technologie a dálková správa

Monitorovat a řídit technologii pomocí dálkové správy zvyšuje uživatelský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenství

Technická podpora a odborné poradenství

Každá aplikace si žádá svůj specifický produkt a my Vám rádi s jeho výběrem pomůžeme.