Konfigurátor
Reference

Čistící systém odlitků před lakováním

Zrealizovali jsme zakázku pro našeho partnera – společnost SURFIN Technology s.r.o. která spočívala v návrhu čistícího boxu odlitků pomocí čistících - ofukových trysek se systémem odsávání do tkaninového filtračního zařízení.

 

Navržený čistící systém odlitků před lakováním má za úkol zbavit odlitky prachových částic před vstupem do lakovací linky.

 

Naše technologie se tak stala pevnou částí kompletní lakovací linky od generálního dodavatele SURFIN Technology s.r.o.

 

Čistící – ofukový box je navržen unikátně, kdy čištění odlitků probíhá pomocí dvou ofukových trysek šikmo uložených proti směru pohybu odlitků. Pro odsávání a filtraci vzduchu jsme využili námi vyráběné filtrační zařízení typu G&G Jet BAG.

 

Celý systém pracuje jako jedna funkční sestava, která zároveň spouští vysokotlaký ventilátor ofukového boxu společně s filtrační jednotkou. Záchyt prachu je řešen pomocí kbelíku o objemu 50 litrů. Přefiltrovaný vzduch je vracen zpět do výrobních prostor. Konstrukce a výroba jednotlivých zařízení byla naše vlastní. 

 

 

Filtrační zařízení G&G Jet BAG

 

Filtrační zařízení G&G Jet BAG jsou textilní filtrační jednotky vybavené automatickou regenerací filtračního média pomocí protiproudu tlakového vzduchu. Ze zkušeností z jednotlivých aplikací ve dosahuje životnost filtračního média více než 20 000 provozních hodin, bez nutnosti jakéhokoliv manuálního dočišťování. Filtrační médiem jsou ploché, hladké rukávce z netkané textilie o plošné hmotnosti 550 g/m2. Filtrační médium neobsahuje záhyby, ve kterých by docházelo k usazování prachu. Zároveň je velmi mechanicky odolné proti protržení či prodření. Hodnota zbytkového úletu prachových částic se pohybuje v rozmezí od 0,25 mg/m3 do 5 mg/m3 v závislosti na odsávaném prachu. Filtrační zařízení je vybavené buď zásobníkem na odpad o objemu 50 litrů, nebo výsypem odpadu přes rotační podavač do BIG-BAGu, nebo v provedení dle konkrétní poptávky. Filtry G&G Jet BAG vyrábíme i v provedení pro odsávání explozních prachů.

Zpět na reference
Inovace produktového portfolia

Inovace produktového portfolia

Neustále inovujeme naše výrobky na základě podnětů našich partnerů a technologických trendů.

Třetí rozměr pro projekční organizace

Třetí rozměr pro projekční organizace

K našim produktům poskytujeme veškeré podklady ve 3D STEP formátu pro zapracování do Vašich projektů.

Inteligentní řízení  technologie a dálková správa

Inteligentní řízení technologie a dálková správa

Monitorovat a řídit technologii pomocí dálkové správy zvyšuje uživatelský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenství

Technická podpora a odborné poradenství

Každá aplikace si žádá svůj specifický produkt a my Vám rádi s jeho výběrem pomůžeme.