Konfigurátor
Reference

Odsávání prachu v železárnách

Jednou z nejvýznamnějších referencí je aplikace našich filtračních zařízení pro odsávání prachu v ocelárenském průmyslu. V rámci naší dodávky instalujeme 4 filtrační baterie o celkovém odsávacím výkonu 450 000 m3/h.

 

Naše dodávka zahrnuje výrobu a realizaci filtračních zařízení pro odsávání prachu typu G&G Jet BAG. Tyto filtry jsou vybaveny automatickou regenerací plochých filtračních hadic pomocí 16protiproudu tlakového vzduchu. Samozřejmostí je systém off-line regenerace která umožňuje vysoce účinnou regeneraci filtračního média během provozu odprášení. Filtrační zařízení jsou rozděleny do samostatných filtračních komor s možností OFF-LINE regenerace během provozu filtračního zařízení. Tento systém regenerace je vysoce účinný převážně ve spojení s filtrací prachu v železárnách, kde se často jedná o nutnost nepřetržitého provozu filtrační technologie. Filtry jsou vybaveny vyhříváním výsypky filtračního zřízení a tepelnou izolací.

 

Pro vynášení odprašků jsou použity redlerové dopravníky naší výroby. Redlerové dopravníky jsou taktéž vybaveny systémem vyhřívání tak, aby jsme zamezili přimrzání odprašků v cestě dopravy během nečinnosti filtrační technologie v zimních měsících.

 

Z hlediska proudění vzduchu uvnitř filtru a tlakových ztrát filtračního systému je koncepce filtrační jednotky volena tak, aby procházející vzdušnina do filtrační jednotky vstupovala ve vrchní části filtru a vystupovala přefiltrovaná ve spodní části filtračního zařízení. Proudění uvnitř filtračních komor je shora dolů, což výrazně napomáhá k odvádění odprašků do výsypky. Tato koncepce snižuje tlakové ztráty filtračního média.

 

Pro naši společnost se jedná o velmi významnou referenci odsávání prachu a to jak z hlediska velikosti filtračních jednotek tak i specifického provedení odpovídající těm nejnáročnějším požadavkům celého projektu. Velmi náročnou instalaci pro nás zajišťuje naše partnerská společnost Midoriing, s.r.o. která provádí velmi náročnou práci a to od koordinace náročných činností v omezeném prostoru, výškových prací a samotné koordinace výstavby.

 

Výrobu filtračních jednotek zajišťuje naše společnost pro společnost Gremi Klima, s.r.o., která je hlavním dodavatelem filtračního systému.

Zpět na reference
Inovace produktového portfolia

Inovace produktového portfolia

Neustále inovujeme naše výrobky na základě podnětů našich partnerů a technologických trendů.

Třetí rozměr pro projekční organizace

Třetí rozměr pro projekční organizace

K našim produktům poskytujeme veškeré podklady ve 3D STEP formátu pro zapracování do Vašich projektů.

Inteligentní řízení  technologie a dálková správa

Inteligentní řízení technologie a dálková správa

Monitorovat a řídit technologii pomocí dálkové správy zvyšuje uživatelský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenství

Technická podpora a odborné poradenství

Každá aplikace si žádá svůj specifický produkt a my Vám rádi s jeho výběrem pomůžeme.