Doprava pilin do sila

Partner: Doprava pilin do sila

Významnou referencí je realizace penudopravy pilin do vzdáleného sila. Doprava pilin je na vzdálenost 150 metrů vybavena pomocným transportním ventilátorem naší výroby a k odloučení pilin je použit cyklonový odlučovač s rotačním podavačem naší výroby.

Základním úkolem zakázky bylo zajistit možnost plnění dvou sil, mezi kterými je dlouhá vzdálenost – cca 150 metrů. Pro realizaci zakázky doprava pilin do sila, byly použity naše uzavírací klapky, přepínací klapka, cylkonové odlučovače, transportní ventilátory a rotační podavače. Potrubní vedení je v rovných úsecích použito spiro potrubí v zesíleném provedení v kombinaci se svařovanými koleni o dlouhém rádiusu oblouku. Veškeré spoje potrubních dílců jsou řešeny pomocí přírubových spojů tak, aby spoje potrubí nepředstavovaly riziko uplývání pilin. Potrubní vendení dopravy pilin je vybaveno inspekčními otvory pro možnost kontroly a případného čištění potrubní větve. Instalaci technologie zajišťovala  naše realizační složka G&G filtration CZ, s.r.o. ve spolupráci s partnerem V-Dusting, s.r.o..

Transportní ventilátor

Naše ventilátory jsou určeny pro systémy odsávání pilin a prachu, kde odsávaný materiál prochází přes dopravní ventilátor. Nejčastější použití je u systému přetlakového odsávání pilin, kde výduch transportního ventilátoru je veden do filtračního zařízení. Další běžné použití je při odsávání mokrých pilin v pilnicích za použití odlučovacího cyklónu a v systému pneudopravy materiálu. Doprava pilin bývá v nejčastějších případech řešena pomocí transportních ventilátorů. V určitých případech je ale možné použít systém podtlakové dopravy pilin, kdy je ventilátor umístěn za filtrační jednotkou. Pro dopravu pilin vyrábíme řadu transportních ventilátorů o výkonu od 3,0 kW do 18,5 kW.

 

Další reference

Aluminium Cutting – ExactCut, s.r.o.

Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Partner: Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Chcete se stát partnerem?

Partnerstvím získáte přístup do online katalogu pro partnery včetně cenových informací, automaticky generovaným nabídkám a jejich historii. Vyplňte prosím kontaktní formulář níže. Naše obchodní oddělení Vás bude kontaktovat.