Odsávání práškové lakovny

Partner: Odsávání práškové lakovny

Realizovali jsme zakázku pro našeho partnera – společnost SURFIN Technology s.r.o. výměnu stávajícího filtračního zařízení pro odsávání práškové lakovny za nové filtrační zařízení.

Použili jsme námi vyráběnou filtrační jednotku G&G Patro JET o odsávacím výkonu Q= 10 000 m3/h. Filtrační zařízení je vybaveno antistatickými filtračními patronami, regenerovanými pulzy tlakového vzduchu. Radiální ventilátor je umístěn v akustickém boxu pro zajištění nízké hladiny hluku. Výduch přefiltrovaného vzduchu je veden zpět do prostoru práškové lakovny. Naše dodávka zahrnovala demontáž stávající filtrační technologie a montáž nové filtrační jednotky s připojením ke stávajícím potrubním rozvodům. Realizaci zajišťovala naše partnerská společnost V-Dusting.

Popis patronového filtru

Jedná se o suché, patronové filtrační zařízení prachových podílů, vybavené automatickou regenerací filtračního média pomocí tlakového vzduchu. Regenerace filtračního média probíhá cyklicky v nastavených časových intervalech s možností řízení dle aktuální tlakové ztráty. Odsávací výkon je stanoven použitým ventilátorem dle typu materiálu a požadovaného zatížení filtrační plochy. Zatížení filtrační plochy je u filtru typu G&G Patro JET stanoveno na min 1,0 m3/m2/min Ventilátor není součástí filtrační jednotky. Filtrační zařízení vyrábíme v provedení pro umístění ve venkovním prostředí a to bez nutnosti bez nutnosti zastřešení. Filtrační zařízení dosahuje vysoké účinnosti filtrace – na 99.9%, proto je možno přefiltrovanou vzdušninu vracet zpět do prostoru výrobní haly. Poměr vracení vzduchu do prostoru haly a venkovního prostředí určuje projektant technologie dle charakteristiky odsávaného materiálu a vzduchových poměrů výrobního objektu.

Další reference

Aluminium Cutting – ExactCut, s.r.o.

Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Partner: Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Chcete se stát partnerem?

Partnerstvím získáte přístup do online katalogu pro partnery včetně cenových informací, automaticky generovaným nabídkám a jejich historii. Vyplňte prosím kontaktní formulář níže. Naše obchodní oddělení Vás bude kontaktovat.