Odsávání prachu z brusírny

Partner: Odsávání prachu z brusírny

Reference použití našeho filtračního zařízení G&G JFR pro odsávání a filtraci prachu z broušení.  Naše filtrační jednotky dosahují při filtraci brusného prachu dlouhé životnosti filtračního média a nízkých nákladů na výměnu filtračních médií.

Naše dodávka zahrnuje výrobu a dodávku filtračního zařízení G&G Jet BAG pro aplikaci odsávání prachu z brusírny. Filtrační zařízení je vybaveno automatickou regenerací filtračního média pomocí tlakového vzduchu. Filtračním médiem jsou ploché filtrační hadice z netkané textilie. Odsávání zajišťuje radiální vysokotlaký ventilátor s vysokou účinností. Filtrační zařízení G&G Jet BAG pro aplikaci ve odsávání prachu v brusírnách zajišťuje kontinuální odsávací výkon a disponuje dlouhou životností filtračního média – při dvousměnném provozu minimálně 5 let. Filtrační zařízení jsme dodávali pro našeho partnera společnost GreMi KLIMA, s.r.o..

Specifikum filtrační jednotky

Filtrační zařízení G&G Jet BAG je pro separaci brusného prachu vybaveno předodlučovací komorou, která zajišťuje separaci hrubšího brusného prachu tak, aby nepoškodil filtrační médium. Regenerační systém je umístěn ve vrchní části filtračního zařízení proto, aby mohlo být výstupní potrubí přefiltrovaného vzduchu napojeno ve spodní části filtrační skříně. Toto uspořádání regeneračního systému pomáhá při regeneraci filtračního média a filtrační jednotka tak disponuje nižší tlakovou ztrátou při provozu filtru. Regenerace filtrační jednotky je vybavena inteligentní řídicí jednotkou, která reaguje na velikost tlakové ztráty filtrační jednotky. Pokud je tlaková ztráta filtru nízká, regenerace je vypnuta. Při narůstající tlakové ztrátě filtru roste i intenzita regenerace pomocí tlakového vzduchu. Filtrační jednotka přináší spory tlakového vzduchu pro regeneraci filtru oproti konvenčně používaným systémům řízení regenerace.

Při odsávání prachu z brusírny dochází k nasávání jak velmi jemných částic prachu, tak i hrubého brusného prachu, který způsobuje abrazivní opotřebení odsávacího potrubí. Pro realizaci bylo použito odsávací potrubí ve svařovaném, silnostěnném provedení tak, aby účinky abrazivního opotřebení brusným prachem byly minimalizovány.

Použité filtrační zařízení G&G Jet BAG najdete v rámci našeho katalogu zde.

Další reference

Aluminium Cutting – ExactCut, s.r.o.

Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Partner: Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Chcete se stát partnerem?

Partnerstvím získáte přístup do online katalogu pro partnery včetně cenových informací, automaticky generovaným nabídkám a jejich historii. Vyplňte prosím kontaktní formulář níže. Naše obchodní oddělení Vás bude kontaktovat.