Odprášení kamenolomu

Partner: Odprášení kamenolomu

Významná referenční aplikace filtračního zařízení pro odprášení kamenolomu. Filtr G&G Fan BAG je vybaven atmosférickou regenerací filtračního média. Regeneraci zajišťuje regenerační vozík, a vysokotlaký ventilátor. Použití filtračního zařízení je ideální pro aplikace s nelepivým prachem a tam, kde není k dispozici tlakový vzduch pro JET regeneraci.

Atmosféricky regenerovaný filtr pro odprášení kamenolomu

Filtr G&G Fan BAG, je filtrační zařízení určeno k odprášení kamenolomu, obalovnách a provozech, kde není k dispozici tlakový vzduch pro regeneraci. Filtr je ideální použít pro filtraci suchých, nelepivých prachů. Regenerace filtračního média je zajištěna pomocí automaticky posuvného vozíku, který je umístěn na čisté straně filtru. Regenerační vozík zajišťuje čištění jednotlivých řad filtračních kapes, umístěných nad sebou. Zdrojem regeneračního vzduchu je vysokotlaký ventilátor, který je umístěný na stropu filtračního zařízení. Regenerace probíhá online za provozu. Při dosažení koncové polohy vozík pokračuje v regeneračním cyklu. Po vypnutí filtru proběhne doběh regenerace, kdy regenerační vozík dokončí dva regenerační cykly a zaparkuje do parkovací pozice mimo oblast filtračních elementů.

Ploché filtrační kapsy

Filtračními elementy jsou horiznontálně umístěné ploché filtrační kapsy, které jsou ve filtrační skříni uchyceny z přední i zadní strany. Těsné spojení při nasazení filtrační kapsy zajišťuje pružinový zámek. Filtrační zařízení pro odprášení kamenolomu je vybaveno předodlučovací komorou, která zajišťuje rovnoměrné rozložení proudění uvnitř filtrační jednotky a poměru 60/40%. 60% nasávané vzdušniny je přiváděno do filtrační skříně ve vrchní části filtru a 40% vzdušniny do spodní části filtru. V předodlučovací komoře zároveň dochází k přímému oddělení hrubých částic, které padají volně do výsypky a nepřichází do kontaktu s filtračními elementy. Výhoda plochých filtračních kapes je skvělý poměr filtrační plocha vz. velikost filtrační skříně.

O filtru G&G Fan BAG se více dočtete zde. Realizaci a montážní činnosti zajišťovala realizační společnost V-dusting.

Další reference

Aluminium Cutting – ExactCut, s.r.o.

Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Partner: Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Chcete se stát partnerem?

Partnerstvím získáte přístup do online katalogu pro partnery včetně cenových informací, automaticky generovaným nabídkám a jejich historii. Vyplňte prosím kontaktní formulář níže. Naše obchodní oddělení Vás bude kontaktovat.