Aspirace horních dopravních cest obilního sila

Partner: Aspirace horních dopravních cest obilního sila

Realizovali jsme centrální odsávací systém s připojením 13 ks odprašovacích míst horních cest obilního sila. Filtrační jednotka je dimenzována pro odsávací výkon 13 x 883 m3/h => 11481 m3/h.

Filtr je použit typu G&G Jet BAG s automatickou regenerací filtračního média pomocí tlakového vzduchu. Celý systém aspirace je řešen v souladu s legislativními požadavky ATEX – odsávání explozních prachů. Filtrační zařízení je vybaveno odlehčujícím ústrojím s certifikací pro uvolnění tlakové vlny do vnitřního prostoru haly. Nebylo tak nutné řešit prostupy skrze venkovní opláštění budovy. V odsávacím potrubí je instalována zpětná klapka B-flap, která zamezí v případě výbuchu šíření zpětné vlny do sacího traktu. Výsyp odprašků z filtru je řešen přes rotační podavač s vedením do stávajícího spadového prachového potrubí. Výduch přefiltrovaného vzduchu je veden do venkovního prostředí.

Součástí realizace byla i demontáž stávající, již nevyužívané technologie filtrace včetně demontáže veškerých původních odsávacích rozvodů. Technologie aspirace byla realizována v nejvyšším patře obilního sila a bylo zapotřebí filtrační jednotku sestavit až na místě z důvodu malých rozměrů montážního otvoru.

Popis filtračního zařízení

Filtrační zařízení G&G Jet BAG jsou textilní filtrační jednotky vybavené automatickou regenerací filtračního média pomocí protiproudu tlakového vzduchu. Ze zkušeností z jednotlivých aplikací ve dosahuje životnost filtračního média více než 20 000 provozních hodin, bez nutnosti jakéhokoliv manuálního dočišťování. Filtrační médiem jsou ploché, hladké rukávce z netkané textilie o plošné hmotnosti 550 g/m2. Filtrační médium neobsahuje záhyby, ve kterých by docházelo k usazování prachu. Zároveň je velmi mechanicky odolné proti protržení či prodření. Hodnota zbytkového úletu prachových částic se pohybuje v rozmezí od 0,25 mg/m3 do 5 mg/m3 v závislosti na odsávaném prachu. Filtrační zařízení je vybavené buď zásobníkem na odpad o objemu 50 litrů, nebo výsypem odpadu přes rotační podavač do BIG-BAGu, nebo v provedení dle konkrétní poptávky. Filtry G&G Jet BAG vyrábíme i v provedení pro odsávání explozních prachů.

Realizačním partnerem při této referenci byla společnosti V-Dusting.

Další reference

Aluminium Cutting – ExactCut, s.r.o.

Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Partner: Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Chcete se stát partnerem?

Partnerstvím získáte přístup do online katalogu pro partnery včetně cenových informací, automaticky generovaným nabídkám a jejich historii. Vyplňte prosím kontaktní formulář níže. Naše obchodní oddělení Vás bude kontaktovat.