Aspirace dopravních cest obilí

Jedná se o specifické řešení aspirace dopravních cest obilí a krmných směsí pomocí lokálních – bodových filtrů. Filtrační jednotky v horizontálním provedení slouží k odprášení řetězových dopravníků – redlerů. Filtry ve vertikálním provedení slouží k odprášení elevátorů. Veškeré použité filtry byly typu G&G Local JET umístěné přímo na aspirované dopravníky.

Filtrační zařízení G&G Local JET je filtrační jednotka vybavená automatickou regenerací filtračního média z netkané textilie pomocí protiproudu tlakového vzduchu. Životnost filtračního média více než 10 000 provozních hodin, bez nutnosti jakéhokoliv manuálního dočišťování. Filtrační médiem jsou ploché, hladké rukávce z netkané textilie o plošné hmotnosti 550 g/m2. Filtrační médium neobsahuje záhyby, ve kterých by docházelo k usazování prachu a je velmi mechanicky odolné proti protržení či prodření. Hodnota zbytkového úletu prachových částic na výduchu je v rozmezí 1 – 3 mg/m3. Odsávací ventilátor může být na výstupu vybaven kruhovým tlumičem hluku tak, aby byla snížena hluková zátěž od filtračního zařízení. Výsyp odprašků je veden zpět do cesty materiálu.

Celkem bylo pro aspiraci použito 13 filtračních jednotek G&G Local JET. Z toho bylo 7 horizontálních filtrů pro odprášení redlerů a 6 vertikálních filtrů pro odprášení elevátorů.

Další reference

Aluminium Cutting – ExactCut, s.r.o.

Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Partner: Dedusting of large casting blasters – Slévárna Kuřim, a.s.

Chcete se stát partnerem?

Partnerstvím získáte přístup do online katalogu pro partnery včetně cenových informací, automaticky generovaným nabídkám a jejich historii. Vyplňte prosím kontaktní formulář níže. Naše obchodní oddělení Vás bude kontaktovat.