Konfigurátor
Aplikace

Odsávání od laseru a plazmy

Odsávání od laseru a plazmy

Popis aplikace

Problematika procesu odsávání od laseru a plasmy

Odsáváním zplodin při obrábění materiálu laserem či plazmou zabezpečujeme odtah a filtraci zdraví škodlivých látek v podobě zplodin a dýmů, které se při řezání materiálu uvolňují. Odsávací systém je napojen k odsávacímu stolu a zajišťuje odtah zplodin spodem. Při odsávání laseru a plazmy jsou součástí odsávaných dýmů i prachové částice, částice děleného materiálu a jiskry.

 

Filtrační systém vybavujeme odlučovačem jisker, který snižuje riziko zahoření filtrační jednotky. Filtrační jednotky používáme textilní, vždy vybavené automatickou regenerací filtračního média pomocí tlakového vzduchu. Při použití sekundárního stupně filtrace je možné přefiltrovanou vzdušninu odsávanou od laseru či plazmy vracet zpět do prostoru výrobní haly. Zajišťujeme odsávání od pálících strojů nejen kovových materiálů, ale i od dělení plastu, kůže, papíru či jiných laserových gravírovacích strojů.

Poptávka Nakonfigurovat
Zpět na aplikace

Záchyt kouře při laserovém řezání

Laserové CNC stroje jsou již od výrobce vybaveny stoly, které mají připojovací přírubu pro odsávací zařízení. Odsávání vždy probíhá ze spodu, tzn pod děleným materiálem. Profesionální CNC stroje jsou vybaveny automatickými klapkami, které otevírají / uzavírají sekce odsávání stolu vždy tam, kde se pohybuje řezná hlava.

DWG, STEP, IFC modely

Komponenty pro odsávání pálících strojů

Filtrační systém je vybaven separátorem jisker umístěným v odsávacím potrubí. V separátoru jisker dochází k odloučení nasávaných jisker a hrubých nečistot před vstupem do filtračního zařízení. Filtrační médium jsou buď filtrační patrony s materiálovou úpravou odolnou proti vysoké teplotě, nebo filtrační textilní hadice. Typ filtračního materiálu a konstrukci filtru volíme dle výhledu provozování filtrační technologie a dle prostorových možností na umístění filtrační jednotky. Filtrační jednotka je vždy vybavena automatickou regenerací filtračního média pomocí tlakového vzduchu. Regenerace probíhá automaticky ve vazbě na tlakovou ztrátu filtru. Odsávací ventilátor je umístěn na straně přefiltrovaného vzduchu. Tlakovou třídu ventilátoru volíme dle vzdálenosti mezi pálícím strojem a filtračním zařízením. Nejčastěji používáme ventilátory s tlakem od 2500 Pa do 3500 Pa. Přefiltrovaný vzduch distribuujeme v režimu léto / zima, kde v zimním období je vzduch vracen zpět do prostoru haly, kde je do prostoru distribuován pomocí sekundárního filtru – filtračního rukávce. Přes letní období je přefiltrovaná vzdušnina vyduchována do venkovního prostředí.

DWG, STEP, IFC modely

Hledáme globální obchodní partnery: Spojte se s námi a rozšiřte své podnikání na mezinárodní úrovni

V dnešním propojeném světě je neustálým hledáním nových trhů a možností pro růst a expanzi. Proto se obracíme na potenciální obchodní partnery z celého světa, kteří mají zájem spolupracovat s námi v rámci naší vzájemné prosperující spolupráce.

Kontaktní formulář CZ
Mapa evropy
Inovace produktového portfolia

Inovace produktového portfolia

Neustále inovujeme naše výrobky na základě podnětů našich partnerů a technologických trendů.

Třetí rozměr pro projekční organizace

Třetí rozměr pro projekční organizace

K našim produktům poskytujeme veškeré podklady ve 3D STEP formátu pro zapracování do Vašich projektů.

Inteligentní řízení  technologie a dálková správa

Inteligentní řízení technologie a dálková správa

Monitorovat a řídit technologii pomocí dálkové správy zvyšuje uživatelský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenství

Technická podpora a odborné poradenství

Každá aplikace si žádá svůj specifický produkt a my Vám rádi s jeho výběrem pomůžeme.