Aplikace

Odsávání vibračních brusek při broušení tmelu

Odsávání vibračních brusek při broušení tmelu

Vyrábíme vysokotlaké filtrační jednotky pro odsávání vibračních brusek při broušení tmelu. Odsávání vibračních brusek spočívá v připojení vysokotlaké odsávací hadice přímo k hubici vibrační brusky. Odsávání tmelu probíhá skrze brusný smirkový papír, který je vybaven již od výrobce odsávacími otvory. Při použití vysokopodtlakového odsávání tmele přímo od brusky není obroušený prach šířen do prostoru brousící kabiny, nýbrž odsáván přímo do vysokotlaké filtrační jednotky.

Vyrábíme jak malé systémy pro odsávání jedné vibrační brusky tmelu, tak i centrální vysokotlaké systémy, které slouží k centrálnímu odsávání celých brousících kabin, kde je naráz odsáváno do 10 brusek tmelu současně. Vysokotlaké odsávání je používáno rovněž v autolakovnách pro odsávání broušení laku při opravách karosérií. Systém odsávání tmelu je vybaven odsávací vysokopodtlakovou turbínou, která je řízena pomocí frekvenčního měniče v závislosti na počtu využívaných brusek.
Vysokopodtlakové odsávání brusek

Vysokopodtlakové odsávání brusek


Vyrábíme filtrační jednotky G&G Vacuum JET. Jsou to vysokopodtlakové filtrační jednotky, určené pro centrální odsávací systémy broušení tmelu. Vysokopodtlakové jednotky jsou určeny pro odsávací výkony 200 m3/h až 8000 m3/h při celkovém podtlaku až – 70 kPa. Filtry jsou určeny pro prachy bez nebezpečí výbuchu a při vybavení ochranou membránou jsou jednotky určené pro prachy s nebezpečím výbuchu dle ATEX. Pro nejmenší systémy odsávání tmelu vyrábíme filtrační jednotky Micro JET, vybavené vysokopodtlakovou turbínou. Filtrační jednotky jsou vybaveny automatickou regenerací filtračního média pomocí protiproudu tlakového vzduchu. Odloučený tmelový prach je hromaděn ve sběrné nádobě o objemu od 20 do 200 litrů dle požadavků klienta či dle množství odsávaných brusek.

Profesionální odsávání tmelu

Profesionální odsávání při opravách laku


Odsávání oprav lakovaných dílů probíhá v uzavřených kabinách s centrálním rozvodem odsávacího potrubí. Potrubí používáme vysokotlaké nerezové trubky spojované klipsnami. U jednotlivých zakončení odsávacího potrubí je nainstalované pneumaticky otevíravá uzavírací klapka. Klapka je ovládaná odběrem tlakového vzduchu od vibrační brusky. V okamžiku, kdy pracovník brousí, dojde k automatickému otevření uzavírací klapky a bruska je tímto připojena k odsávání. Připojením brusky k odsávání automaticky filtrační systém navýší svůj odsávací výkon. Pokud pracovník přestane brusku používat, dojde k přerušení odběru tlakového vzduchu bruskou, uzavírací klapka se uzavře a filtrační jednotka automaticky sníží odsávací výkon. Navrhujeme a dodáváme profesionální systémy do lakoven i brusíren tmelu pro kontinuální linky v automotive, výrobách či opravách vagónů i autobusů.

elektrostatický filtr

Pojďme spolupracovat


Pokud řešíte pořízení či rekonstrukci systému odsávání v brusírně či lakovně, nabízíme Vám spolupráci při návrhu a zpracování projektové dokumentace, výrobě kompletního systému odsávání a realizaci celé odsávací technologie. Budeme rádi, pokud se na nás obrátíte.