Konfigurátor
Aplikace

Odsávání v potravinářských provozech

Odsávání v potravinářských provozech

Popis aplikace

PROBLEMATIKA PROCESU ODSÁVÁNÍ V POTRAVINÁŘSKÝCH PROVOZECH

Vysoce výkonné odsávání v potravinářských provozech je velmi důležité pro zajištění čistého pracovního prostředí. Prach šířený volně do prostoru výrobních linek může být zdrojem nečistot a bakterií, které jsou v potravinářské výrobě naprosto nežádoucí. Úsady potravinového prachu v zákoutích linky mohou tvořit explozní prostředí a tím i nebezpečí pro výrobní pracovníky. Hlavními aplikacemi odsávání potravinového prachu je odsávání cukerného prachu, odsávání moučného prachu, odsávání při výrobě koření, odsávání baličky výrobků. 

 

Odsávání potravinového prachu je možno řešit centrálně za pomocí centrální filtrační jednotky a potrubního rozvodu k jednotlivým místům odprašování. Místní zdroje prachu je možné odsávat lokálně pomocí malých lokálních filtračních jednotek. Filtrační jednotky je liší v závislosti na tom, pokud separovaný materiál slouží k dalšímu využití ve výrobě potravin, nebo končí v odpadu. Filtrační jednotky i kompletní odsávací systémy vyrábíme a dodáváme v nerezovém provedení.

Poptávka Nakonfigurovat
Zpět na aplikace

Centrální odsávání potravinového prachu

Potravinový prach je vysoce výbušný, a to převážně cukerný a moučný prach. Systém centrálního odsávání tak musí být vybaven bezpečnostními prvky pro uvolnění a zamezení přenosu exploze. Filtrační jednotky, které přicházejí do styku s produktem, který je dále využíván pro výrobní proces jsou vyrobeny z certifikovaného materiálu pro použití v potravinářském průmyslu, a to kompletně včetně filtračního materiálu i těsnění.

Aspirace dopravních cest obilí

pomocí lokálních - bodových filtrů

Pro aspiraci dopravních cest obilí, osev, šrotu používáme lokální – bodové filtry. Pomocí bodových filtračních jednotek odsávání redlery, šnekové dopravníky i elevátory. Jedná se o systém filtrace, kdy je odsátý prach vracen zpět do dopravní cesty materiálu. Tyto filtry nemají za úkol separovat prach z dopravovaného produktu, nýbrž pouze odprášit dopravní cestu. Bodový filtr udržuje podtlak v dopravníku a tím dochází k přisávání vzduchu do vnitřního prostoru a tím je vyloučeno šíření prachu do prostoru výrobní haly. Bodové filtry G&G Local JET vyrábíme v horizontálním provedení pro odprášení redlerů a šnekových dopravníků a ve vertikálním provedení pro odprášení elevátorů. Výkony malých lokálních filtrů jsou od 900 m3/h až do 7 000 m3/h.

Hledáme globální obchodní partnery: Spojte se s námi a rozšiřte své podnikání na mezinárodní úrovni

V dnešním propojeném světě je neustálým hledáním nových trhů a možností pro růst a expanzi. Proto se obracíme na potenciální obchodní partnery z celého světa, kteří mají zájem spolupracovat s námi v rámci naší vzájemné prosperující spolupráce.

Kontaktní formulář CZ
Mapa evropy
Inovace produktového portfolia

Inovace produktového portfolia

Neustále inovujeme naše výrobky na základě podnětů našich partnerů a technologických trendů.

Třetí rozměr pro projekční organizace

Třetí rozměr pro projekční organizace

K našim produktům poskytujeme veškeré podklady ve 3D STEP formátu pro zapracování do Vašich projektů.

Inteligentní řízení  technologie a dálková správa

Inteligentní řízení technologie a dálková správa

Monitorovat a řídit technologii pomocí dálkové správy zvyšuje uživatelský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenství

Technická podpora a odborné poradenství

Každá aplikace si žádá svůj specifický produkt a my Vám rádi s jeho výběrem pomůžeme.