Konfigurátor
Aplikace

Odsávání tryskacích kabin a tryskačů

Odsávání tryskacích kabin a tryskačů

Popis aplikace

PROBLEMATIKA PROCESU ODSÁVÁNÍ TRYSKACÍCH KABIN A TRYSKAČŮ

Řešíme odsávání prachu u tryskacích kabin a tryskačů. Odsávání prachu je při tryskání, otryskávání nebo pískování nedílnou součástí této povrchové úpravy. Tryskání je technologický postup opracování povrchu nejrůznějších, obvykle tvrdých, materiálů proudem natlakovaných abrazivních částic. Nejvíce se jako abrazivum používají pro tvrdé materiály ocelové broky a ocelový granulát S, křemičitý písek, korund, balotina, ocelová drť, drť z bílé litiny či struska nebo keramické mikrokuličky.

 

Důvodem tryskání materiálu je zbavení nečistot z povrchu tryskaného výrobku tak aby byl výrobek připraven na následní lakování. Při tryskání dochází k uvolňování částic rzi, starších barev a ostatních nečistot do prostoru tryskače. Tyto prachové částice jsou odsávány a pomocí filtračního systému odlučovány. Při tryskání hliníkových výrobků může docházet k odsávání hliníkového prachu, který může tvořit se vzduchem explosní směs, a proto i filtrační systém je vybaven pro odsávání explosních prachů.

Poptávka Nakonfigurovat
Zpět na aplikace

Odsávání závěsných a bubnových tryskačů

Filtrační systém pro odsávání tryskačů je vybaven předodlučovacím cyklonem pro odlučování a zpětně využití abraziva. Potrubní vedení spojující tryskač, předodlučovací komoru a filtrační jednotku je v silnostěnném provedení SKIII, jelikož odsávání prachu od tryskačů obsahuje velké množství abrazivních prachových částic, které prodírají odsávací potrubí a kolena. Filtrační jednotku vždy vybavujeme předodlučovací komorou, která má za úkol odloučit hrubé abrazivní částice tak, aby bylo ochráněno filtrační médium.

Odsávání tryskacích komor

Tryskací komory jsou používány pro otryskání povrchu velkých výrobků jako jsou odlitky, nebo rozměrné svařence. Tryskací komory se používají i pro mechanické odlakování rozměrných dílů jako jsou třeba rámy automobilů. Tryskací komora je uzavřený tryskací prostor, kde jsou částice abraziva metány proti povrchu pomocí tlakového vzduchu. Pracovník tryskací komory je oblečen ve speciálním obleku a vybaven dýchací maskou. Prachové částice a nečistoty při tryskání jsou uvolňovány přímo to prostoru tryskacího boxu. Z tohoto důvodu vybavujeme tryskací kabiny účinným a vysoce výkonným systémem odsávání a filtrace vzduchu. Výkony odsávání pro tryskací kabiny zabezpečují velkou výměnu vzduchu s četností cca 150x za hodinu. Při návrhu odsávání tryskací kabiny umisťujeme sací štěrbiny ve spodní části komory a přefiltrovaný vzduch vracíme v horní části komory. Proudění uvnitř tryskací kabiny navrhujeme směrem shora dolů, čím dochází k vysoce efektivnímu čištění vzduchu uvnitř tryskací komory.

Hledáme globální obchodní partnery: Spojte se s námi a rozšiřte své podnikání na mezinárodní úrovni

V dnešním propojeném světě je neustálým hledáním nových trhů a možností pro růst a expanzi. Proto se obracíme na potenciální obchodní partnery z celého světa, kteří mají zájem spolupracovat s námi v rámci naší vzájemné prosperující spolupráce.

Kontaktní formulář CZ
Mapa evropy
Inovace produktového portfolia

Inovace produktového portfolia

Neustále inovujeme naše výrobky na základě podnětů našich partnerů a technologických trendů.

Třetí rozměr pro projekční organizace

Třetí rozměr pro projekční organizace

K našim produktům poskytujeme veškeré podklady ve 3D STEP formátu pro zapracování do Vašich projektů.

Inteligentní řízení  technologie a dálková správa

Inteligentní řízení technologie a dálková správa

Monitorovat a řídit technologii pomocí dálkové správy zvyšuje uživatelský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenství

Technická podpora a odborné poradenství

Každá aplikace si žádá svůj specifický produkt a my Vám rádi s jeho výběrem pomůžeme.