Konfigurátor
Aplikace

Odsávání textilního prachu

Odsávání textilního prachu

Popis aplikace

PROBLEMATIKA PROCESU ODSÁVÁNÍ TEXTILNÍHO PRACHU

Textilní prach, respektive textilní vlákna, rozdělujeme na rostlinná vlákna, živočišná vlákna a anorganická vlákna. Pro náš účel používáme dále jen textilní prach. Textilní prach vzniká při výrobním procesu jakékoliv tkaniny. Výrobní postupy v textilním průmyslu lze rozdělit do dvou základních skupin: mechanické operace (předení, tkaní, pletení) a zušlechťování (zpracování za mokra, kdy se textiliím dodávají hlavní užitné vlastnosti). Ke značným emisím prachových částic dochází i v průmyslových prádelnách, a to převážně při procesu sušení látek. 

 

Pro filtraci či separaci textilního prachu nelze použít konvenční filtrační jednotky, jelikož textilní vlákna mají tendenci se při vzájemném dotyku shlukovat a vytvořit deku. V konvenční filtrační jednotce by shluky textilních vláken zaplnily prostor mezi filtračními elementy a došlo by k trvalému zanesení filtrační jednotky. Textilní prach je separován pomocí rotačních filtrů, s kontinuální regenerací filtračního bubnu vysávacím systémem.

Poptávka Nakonfigurovat
Zpět na aplikace

Dnešní systémy odsávání textilního prachu

Víme jak na vláknitý a chemlonový prach

Odsávání textilního prachu realizujeme pomocí centrálního odsávacího potrubí s připojením k odsávacím zákrytům. Odsávací potrubí jsou hladké potrubní dílce spojované přírubami. Pro odsávání textilního prachu nesmí být použit systém spojování potrubí pomocí nýtů, nebo samořezných šroubů. Každý ostrý hrot čnící do vnitřní části potrubí by zapříčinil uspání potrubí. Centrálním odsávacím potrubím je prach veden do rotačního filtru. Rotační filtrační buben je po svém obvodu vybaven filtrační textilií, na které z vnější strany dochází k separaci textilních vláken. Regenerace filtračního bubnu probíhá kontinuálně pomocí vysávacího systému prachu. Sací kartáče zregenerují povrch rotačního bubnu pokaždé za jednu otáčku bubnu o 360°. Regenerační systém bubnového filtru je tvořen vysokotlakým ventilátorem a cyklonovým odlučovačem. Odvzdušnění výduchu cyklonového odlučovače je vedeno zpět na sání bubnového filtru.

Hledáme globální obchodní partnery: Spojte se s námi a rozšiřte své podnikání na mezinárodní úrovni

V dnešním propojeném světě je neustálým hledáním nových trhů a možností pro růst a expanzi. Proto se obracíme na potenciální obchodní partnery z celého světa, kteří mají zájem spolupracovat s námi v rámci naší vzájemné prosperující spolupráce.

Kontaktní formulář CZ
Mapa evropy
Inovace produktového portfolia

Inovace produktového portfolia

Neustále inovujeme naše výrobky na základě podnětů našich partnerů a technologických trendů.

Třetí rozměr pro projekční organizace

Třetí rozměr pro projekční organizace

K našim produktům poskytujeme veškeré podklady ve 3D STEP formátu pro zapracování do Vašich projektů.

Inteligentní řízení  technologie a dálková správa

Inteligentní řízení technologie a dálková správa

Monitorovat a řídit technologii pomocí dálkové správy zvyšuje uživatelský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenství

Technická podpora a odborné poradenství

Každá aplikace si žádá svůj specifický produkt a my Vám rádi s jeho výběrem pomůžeme.