Konfigurátor
Aplikace

Odsávání při řezání hliníku

Odsávání při řezání hliníku

Popis aplikace

PROBLEMATIKA PROCESU ODSÁVÁNÍ PŘI ŘEZÁNÍ HLINÍKU

Při řezání hliníku pilovými kotouči je produkováno velké množství hliníkových pilin. U výkonných řezacích automatů je objem hliníkových pilin natolik veliký, že není možné z důvodu efektivní výroby tyto piliny ze stroje odebírat manuálně a jejich odběr je řešen pomocí odsávacích systémů. Odsávací systém zabezpečuje trvalý tah v odsávacím potrubí tak, aby nedocházelo k usazování hliníkových pilin uvnitř stroje a v odsávacím potrubí. Filtrační systém je vybaven velkou odlučovací komorou, která plní funkci mezizásobníku odsátých pilin.

 

Odsávací systém je konstruován tak, aby byl odolný vůči účinkům odsáté chladící emulze. Výstup přefiltrovaného vzduchu doporučujeme vést mimo prostor výrobní haly, ale při použití sekundárního stupně filtrace je možné přefiltrovanou vzdušninu vracet zpět do prostoru haly. Odsávací potrubí musí být hladké, spojované přírubami tak, aby nedocházelo k zachytávání pilin o ostré hroty nýtů či samořezných šroubů.

Poptávka Nakonfigurovat
Zpět na aplikace

Hliníkové piliny a jejich charakteristika

Sice se jedná a hliníkový materiál, jehož prach je vysoce explozní, Zachycená směs pilin, kvůli velikosti své frakce, netvoří se vzduchem explozní směs. Hliníkové piliny se mají tendenci při vzájemném dotyku shlukovat a tvořit klenby. Separovaný odpad je velmi objemný a nízkou měrnou hmotností. Pro zhutnění pilin je možné pod filtrační jednotku instalovat briketovací lis, který objemné piliny stlačí do zhutněných hliníkových briket.

Filtrační jednotka pro odsávání řezání hliníkových profilů

Odolná proti klembování materiálu i při kontinuálních procesech řezání

Filtrační zařízení pro odsávání hliníkových pilin je velmi specifické kontrukce. Filtračním médiem jsou hladké, ploché hadice, umístěné vertikálně. Regenerace hadic probíhá pomocí tlakového vzduchu. Specifikem tohoto filtru je eliminace veškerých vnitřních přepážek, výztuh či jakýchkoliv zábran, které by přispívaly k tvorbě klenb z hliníkových špon. Velice důležitým konstrukčním prvkem je velké mezera mezi jednotlivými filtračními hadicemi. Pro tuto aplikaci máme speciálně upravenou konstrukci filtračních jednotek G&G Flat HOUSE.

Hledáme globální obchodní partnery: Spojte se s námi a rozšiřte své podnikání na mezinárodní úrovni

V dnešním propojeném světě je neustálým hledáním nových trhů a možností pro růst a expanzi. Proto se obracíme na potenciální obchodní partnery z celého světa, kteří mají zájem spolupracovat s námi v rámci naší vzájemné prosperující spolupráce.

Kontaktní formulář CZ
Mapa evropy
Inovace produktového portfolia

Inovace produktového portfolia

Neustále inovujeme naše výrobky na základě podnětů našich partnerů a technologických trendů.

Třetí rozměr pro projekční organizace

Třetí rozměr pro projekční organizace

K našim produktům poskytujeme veškeré podklady ve 3D STEP formátu pro zapracování do Vašich projektů.

Inteligentní řízení  technologie a dálková správa

Inteligentní řízení technologie a dálková správa

Monitorovat a řídit technologii pomocí dálkové správy zvyšuje uživatelský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenství

Technická podpora a odborné poradenství

Každá aplikace si žádá svůj specifický produkt a my Vám rádi s jeho výběrem pomůžeme.