Konfigurátor
Aplikace

Odsávání prachu od metalizace výrobků

Odsávání prachu od metalizace výrobků

Popis aplikace

PROBLEMATIKA PROCESU ODSÁVÁNÍ PRACHU OD METALIZACE VÝROBKŮ

Metalizace znamená nanášení vrstvy předtaveného kovu na povrch metalizovaného výrobku. Jinak řečeno se tedy jedná o žárový postřik výrobku. Pro tuto technologii se používá též název šopování. Metalizace se používá jako povrchová ochrana výrobku či jeho součástí, kde je požadována zvýšená chemická odolnost podkladového materiálu vůči korozi.

 

Při metalizaci je metalizační materiál – zinek nebo hliník – nataven v metalizační pistoli a proti povrchu urychlován pomocí tlakového vzduchu. Při metalizaci však neulpí na ošetřovaném povrchu veškerý materiál, ale pouze jeho část. Zbylý materiál je při metalizaci šířen do prostoru metalizačního boxu a je zapotřebí jej velmi intenzivně odsávat a vzduch filtrovat. Vzduch s částicemi kovu tvoří explozní směs a systém odsávání a filtrace vzduchu tak musí být řešena v provedení pro odsávání explozních prachů. Částice kovu, které vstupují do odsávacího systému jsou již opět v pevném skupenství. 

Poptávka Nakonfigurovat
Zpět na aplikace

Filtrační jednotky pro metalizaci

ATEX provedení jednotek s velkou filtrační plochou

Odsávání pro proces metalizace se navrhuje pro intenzivní větrání metalizačního prostoru. Důvodem je potřeba zajistit odsávání výbušného prachu tak, aby uvnitř boxu nedocházelo ke koncentraci prachu umožňující výbuch. Odsávací a filtrační systém pro metalizaci je navržen se silnostěnným odsávacím potrubím Skii, vybaveným bezpečnostní klapkou, která zabraňuje šíření tlakové vlny do metalizačního prostoru. Jako filtrační zařízení doporučujeme použít textilní filtrační jednotku v antistatickém provedení s tlakově odolným krytem do úrovně +40 kPa. Filtrační jednotka je vybavena přetlakovými membránami, které se v případě výbuchu roztrhnou a uvolní přetlak do bezpečného prostoru. Filtrační jednotka se vždy dodává vybavena automatickou regenerací filtračního média pomocí tlakového vzduchu, takže filtrační jednotka je schopna nepřetržitého provozu. Celý systém odsávání a filtrace vzduchu vždy navrhujeme, vyrábíme a dodáváme podle požadavků zákazníka, velikosti pracoviště, nebo požadavků výrobce metalizační kabiny.

Hledáme globální obchodní partnery: Spojte se s námi a rozšiřte své podnikání na mezinárodní úrovni

V dnešním propojeném světě je neustálým hledáním nových trhů a možností pro růst a expanzi. Proto se obracíme na potenciální obchodní partnery z celého světa, kteří mají zájem spolupracovat s námi v rámci naší vzájemné prosperující spolupráce.

Kontaktní formulář CZ
Mapa evropy
Inovace produktového portfolia

Inovace produktového portfolia

Neustále inovujeme naše výrobky na základě podnětů našich partnerů a technologických trendů.

Třetí rozměr pro projekční organizace

Třetí rozměr pro projekční organizace

K našim produktům poskytujeme veškeré podklady ve 3D STEP formátu pro zapracování do Vašich projektů.

Inteligentní řízení  technologie a dálková správa

Inteligentní řízení technologie a dálková správa

Monitorovat a řídit technologii pomocí dálkové správy zvyšuje uživatelský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenství

Technická podpora a odborné poradenství

Každá aplikace si žádá svůj specifický produkt a my Vám rádi s jeho výběrem pomůžeme.