Aplikace

Odsávání pilin při dřevoobrábění

Odsávání pilin při dřevoobrábění

Odsávání pilin při dřevoobrábění je nedílnou součástí výroby jakéhokoliv dřevěného výrobku. Při zpracování surového dřeva jsou piliny mokré a těžké, a i způsob jejich odsávání a následného zpracování je odlišný od odsávání suchých pilin. Ve dřevovýrobách jsou často využívány jak malé mobilní odsavače pilin k jednoúčelovým dřevoobráběcím strojům, tak i systémy centrálního odsávání pilin. Neustále vyšší prioritu má i následné zpracování pilin.

Uskladnění pilin v sile pro potřebu vlastní kotelny, nebo briketování pilin za účelem jejich dalšího prodeje. Naše společnost projektuje a vyrábí malé mobilní odsavače pilin, transportní ventilátory, filtrační jednotky pro centrální odsávání pilin, sila pro uskladnění pilin a hydraulické podlahy pro vynášení pilin z betonových zásobníků piliny a štěpky.
Centrální odsávání pilin

Centrální odsávání pilin


Při návrhu centrálního odsávání pilin se vždy snažíme pochopit funkci jednotlivých strojů a jejich využití v průběhu pracovní doby. Požadované odsávací výkony jsou ve většině případů stanoveny výrobcem dřevoobráběcích strojů. Centrální odsávací potrubí navrhujeme pro rychlost proudění v rozsahu 18 až 23 m/s. U strojů, které jsou ve výrobním čase využívány méně často, instalujeme uzavírací klapky a šoupata, aby bylo tento stroj možno odpojit od systému centrálního odsávání a byl tak ušetřen odsávací výkon pro jiné – aktivně využívaní stroje. Filtrační jednotky pro centrální odsávání vyrábíme buď přetlakové, nebo podtlakové. Přetlakové filtry používáme v případech, kdy centrální odsávání obsahuje více odsávacích větví rozdílných délek a rozdílných potřeb tlaku. U přetlakového odsávání mají všechny odsávací větve vlastní transportní ventilátor, který je zaústěn do filtrační jednotky. Filtrační jednotky je místem, kde se přetlaky od jednotlivých ventilátoru vyrovnají, přičemž každá odsávací větev má odlišný podtlak dle tlakového výkonu ventilátoru. Toto je základní rozdíl oproti podtlakovému filtru. U podtlakového filtru je jeden velký centrální ventilátor umístěný na čisté straně filtru a zajišťuje centrální tah a podtlak v odsávacím systému pilin. Všechny odsávací větve zde disponují stejným podtlakem. Podtlakové systém je vhodný pro odsávání rovnoměrně rozložených dřevoobráběcích strojů. Výhodou podtlakového systému je vyšší účinnost použitého ventilátoru a z toho plynoucí nižší spotřeba elektrické energie.

Lokální odsavače pro odsávání pilin

Lokální odsavače pro odsávání pilin


Pro lokální odsávání dřevoobráběcích strojů vyrábíme výkonné mobilní odsavače. Filtrační jednotky jsou v provedení mobilních odsavačů pilin, v masivním, průmyslovém provedení. Odsávací transportní ventilátor je v ocelovém provedení, dlouhodobě odolávající účinkům abraze odsávaných pilin a hoblin. Filtrační část je řešena se vstupem v horní část filtračního vaku, což zajišťuje ideální podmínky pro separaci odlučovaného prachu. Proudem vzduchu z horní části směrem dolů jsou prachové částice a piliny unášeny do sběrného vaku. Filtrační jednotky G&G Wood BAG jsou vysoce výkonnými pomocníky ve stolařských dílnách, u jednoúčelových dřevoobráběcích strojů. Mobilní odsavače pilin vyrábíme ve variantách s odsávacím výkonem 1800 m3/h, 3000 m3/h, 5000 m3/h a 7000 m3/h.

elektrostatický filtr

Pojďme spolupracovat


Pokud plánujete realizaci odsávání pilin, a to jak mobilní, tak centrální filtrační systém, nabízíme Vám spolupráci v podobě konzultace, vypracování projektové dokumentace, výroby filtračních jednotek a samotné realizace. Budeme rádi, pokud se na nás obrátíte.