Konfigurátor
Aplikace

Odsávání olejové mlhy a aerosolů

Odsávání olejové mlhy a aerosolů

Popis aplikace

PROBLEMATIKA PROCESU ODSÁVÁNÍ OLEJOVÉ MLHY A AEROSOLŮ

Odsávání olejové mlhy je aplikace charakteristická pro CNC obrábění s použitím chladící emulze. Při obrábění vysokorychlostními nástroji dochází k uvolňování velkého množství tepelné energie a z tohoto důvodu se pro chlazení nástroje i obrobku používá chladící emulze. V CNC stroji dochází k rozstřiku chladící emulze do podoby aerosolu, tvořeného mikrokapénkami chladící emulze. Zároveň dochází k odpařování emulze vlivem vysokých teplot při obrábění. Odpařováním emulze vznikají olejové výpary. Při absenci odsávání CNC stroje je olejové emulze a výpary šíří do prostoru výrobní haly skrze netěsnosti v zákrytu stroje.

 

Odsávání olejové mlhy lze realizovat lokálně, kdy je každý CNC stroj vybaven vlastním odlučovačem olejové mlhy. Pro centrální odsávání olejové mlhy od skupiny strojů jsou používány centrální odlučovače aerosolů, vybavené odsávacím ventilátorem s možností řízení odsávacího výkonu. U jednotlivých odsávaných strojů instalujeme automaticky řízené klapky, které jsou ovládány dle využité CNC stroje. Odsávací potrubí u systému odsávání olejové mlhy musí být v těsném provedení tak, aby olejové kondenzát neprotékal skrze spoje potrubního vedení.

Poptávka Nakonfigurovat
Zpět na aplikace

Mechanické odlučování mlhoviny

Zařízení jsou určena k odlučování emulzních mlhovin vznikajících při obrábění. Princip odlučování olejových kapének ze vzduchu je mechanický. Zařízení nepotřebuje žádné jednorázové filtry. Aerosoly jsou odlučovány pomocí nerezové tkaniny a zeolitové filtry. Zařízení je dodáváno jako kompaktní jednotka s ventilátorem určená k okamžitému připojení. Zařízení dodáváme s provedením sání jak zleva, tak zprava. Dno je konstruováno jako vodotěsná olejová vana z nátrubkem pro připojení hadice odtoku separované emulze. Všechny filtrační vložky se dají vyčistit a není nutné použití jakýchkoli jednorázových náplní. Mechanické odlučovače mlhoviny lze použít u CNC obráběcích center jako lokální odsávání, u brusek s emulzním chlazením a u sestav více obráběcích strojů jako centrální odsávání.

Centrální odsávání mlhoviny

Nejen odloučení emulze, ale i eliminace pachu je důležitá.

Olejová mlha je specifická svojí mastnotou, vlhkostí a pachovou složkou. U centrálních odsávání větších dílen je nejefektivnější vybavit centrální odsávací rozvod malými separátory mlhy s odtokem kondenzátu zpět do daného stroje. Centrálním potrubím spojit všechny separátory kapének a následně vést vzdušninu zbavenou olejové či emulzní kapaliny, ale obsahující pachovou složku do rekuperační jednotky. V rekuperační jednotce předá odsávaná vzdušnina teplo nasávanému, čerstvému vzduchu. Tímto způsobem dojde jak k odstranění kapalné složky a jejímu navrácení do stroje a následně k přívodu čerstvého vzduchu na pracoviště a provětrání pracoviště. Upozorňujeme, že ani mechanické, ani elektrostatické filtry neumí eliminovat pachovou složku odsávané vzdušniny.

Hledáme globální obchodní partnery: Spojte se s námi a rozšiřte své podnikání na mezinárodní úrovni

V dnešním propojeném světě je neustálým hledáním nových trhů a možností pro růst a expanzi. Proto se obracíme na potenciální obchodní partnery z celého světa, kteří mají zájem spolupracovat s námi v rámci naší vzájemné prosperující spolupráce.

Kontaktní formulář CZ
Mapa evropy
Inovace produktového portfolia

Inovace produktového portfolia

Neustále inovujeme naše výrobky na základě podnětů našich partnerů a technologických trendů.

Třetí rozměr pro projekční organizace

Třetí rozměr pro projekční organizace

K našim produktům poskytujeme veškeré podklady ve 3D STEP formátu pro zapracování do Vašich projektů.

Inteligentní řízení  technologie a dálková správa

Inteligentní řízení technologie a dálková správa

Monitorovat a řídit technologii pomocí dálkové správy zvyšuje uživatelský komfort klienta.

Technická podpora a odborné poradenství

Technická podpora a odborné poradenství

Každá aplikace si žádá svůj specifický produkt a my Vám rádi s jeho výběrem pomůžeme.