Při obrušování dřevěných kulatin vzniká velké množství jemných suchých pilin, které se snadno šíří do vzduchu. Takové piliny a dřevěný prach zhoršují pracovní prostředí a mohou způsobovat zvýšené riziko požáru. Proto je důležité zajistit účinné odsávání pilin a prachu přímo v místě jejich vzniku.
Odsávání pilin probíhá přes brousicí stoly, které odvádějí piliny směrem dolů do odsávacího potrubí.
Filtrační jednotka Vibro BAG zajišťuje spolehlivou filtraci jemných pilin a prachových částic.
Regenerace filtračních hadic probíhá automaticky pomocí vibromotoru, což zajišťuje stálý výkon odsávání pilin a dlouhou životnost filtru.
Pod filtrační jednotkou jsou umístěny zásobníky pilin, které jsou uchyceny pneumatickým přítlakem pro snadnou manipulaci a vyprázdnění.
Filtrační jednotka je bez opláštění, díky čemuž je možné vracet přefiltrovaný vzduch zpět do výrobní haly bez ztráty tepla.
Odsávací ventilátor je instalován uvnitř objektu, čímž se zamezuje tepelným ztrátám a snižuje hlučnost.
Řízení odsávání pilin je zajištěno frekvenčním měničem, který upravuje výkon podle aktuálního podtlaku v sacím potrubí.
Efektivní záchyt jemných pilin přímo u zdroje jejich vzniku
Automatická regenerace filtračních hadic vibromotorem bez odstávky
Snadná obsluha zásobníků pilin s pneumatickým přítlakem
Úsporný provoz díky regulaci odsávání pilin frekvenčním měničem
Možnost vracení čistého vzduchu zpět do výrobní haly
Neustále inovujeme naše výrobky na základě podnětů našich partnerů a technologických trendů.
K našim produktům poskytujeme veškeré podklady ve 3D STEP formátu pro zapracování do Vašich projektů.
Monitorovat a řídit technologii pomocí dálkové správy zvyšuje uživatelský komfort klienta.
Každá aplikace si žádá svůj specifický produkt a my Vám rádi s jeho výběrem pomůžeme.